Zeniti võistluse Dubai World Cup Cup 2012 võitja

PETERSBURG "ZENIT" LÕPPSAS AEOE KOHTA UZBEKISTANI "BUNEDKORI" OLÜMPIAKOMPLEKTI KONTO 5-0 KOKKUVÕTTE TOURNAMENT MATCHWORLD CUP DUBAI LÕPP-matšil, mis toimus AEOE-s.

Viimases mastis võis „Zenith” esimese 15 minuti jooksul tänu selgelt kõrgemale treenitustasemele suure skooriga võita, kuid piirdus vaid ühe löödud väravaga. Danko Lazovic lõi viimase karistuse eest penalti. Usbekistani rahvusmeeskonna väravavaht lammutas enda karistussarjas Aleksander Buhharovi, tekitades talle peaaegu raske vigastuse. Järgmise eesmärgi pidi publik ootama umbes tund mänguaega. Teise poolaja teisel poolel suurendas “Zenith” tänu kahekordsele Alessandro Rosinale skoori, mis kolme minutiga lisas Danny veel kaks väravat.

Lisaajal, CSKA ja Torpedo eest mänginud Alexander Heinrichi poolt, korraldasime väikese show. Esiteks üritas ta jalgpallis haruldast trikki täita, mängides penalti. See katse kukkus läbi. Kohtunik andis ründajale võimaluse end paremaks muuta. Ent Heinrich ei suutnud ka teist võimalust ära kasutada, suunates palli väravast palju kõrgemale. Teel finaali alistas “sini-valge-sinine” Usbeki “Bunyodkori” (2: 1) ja Iraagi olümpiavõistkonna (2: 1).

Pärast võitu ütles Zeniti peatreener Luciano Spalletti tulemusega rahule: "Meil õnnestus plaanituga realiseerida: pidada kvaliteetseid mänge ja teenida meelerahu, mis on nii oluline. Pärast matši lõppu läksin riietusruumi, kuna auhind mind ei puuduta. Võit on kuttide teene, sest just nemad selle “välja teenisid”, ohverdasid, aga ma olen lihtsalt pealtvaataja. Vaatajaid tavaliselt ei autasustata. Ja tahtsin ka lisada, et väärtustame saavutatud tulemust. Tunneme end siin Dubais suurepäraselt, tingimuste osas töö ja võistluste korraldamise osas, kus me osaleme. "

Esmakordselt toimus Matchworldi karikavõistlus Dubais eelmisel aastal ning tänu võistluse õnnestumisele otsustati kutsuda 2012. aasta võistlusel osalema 8 jalgpallimeeskonda. Cupi tegevdirektor Mark Biolly ütles intervjuus, et Dubai keskendumine spordile ja hästi varustatud kaasaegsete staadionite olemasolu muudab linna suurepäraseks sellise taseme spordiürituste toimumispaigaks.