AÜE meeskond lõpetas klubide maailmameistrivõistluste võitmise ühe sammu võrra

Klubi jalgpalli maailmameistriks tuli Real Madrid, kes alistas meeskonna Araabia Ühendemiraatidest.

Madridi Real alistas klubide maailmameistrivõistluste finaalis Al-Aini emiraadi klubi meeskonna (4: 1).

Skoori avas Horvaatia poolkaitsja “Real” Luca Modric matši 14. minutil. Enne pausi ei suutnud Hispaania klubi skoori eduseisu suurendada. Kuid juba teisel poolajal lõi kreemjas kolm korda emiraadi klubi väravaid. Skoori lõid hispaanlane Marcos Lloriente (60. minut) ja kaitsja Sergio Ramos (78. minut). Al Ain lõi veel ühe värava nende enda väravasse. Madridi ainsa palli viskas Emiraadi klubi Jaapani leegionär Tsukas Siotani.

Madridi klubi pani kirja oma neljanda võidu turniiril. Kreem võitis samal ajal pokaali kolmandat korda järjest. Nii alistas “Real” klubide maailmameistrivõistluste võitude arvult Kataloonia “Barcelona”. Kokku osales Real Madrid turniiril viis korda.

Kõigi kuue konföderatsiooni klubiturniiride võitjad räägivad KChM-is. Lisaks Realile ja Al Ainile osalesid praeguses loosimises Argentiina jõeäär, Mehhiko Guadalajara, Jaapani Kashima Antlers, Tuneesia Esperance ja Uus-Meremaa Tim Wellington. Madridi Real alustas turniiriteed poolfinaalist, kus alistas võõrsil Kashima Antlersi 3-1.