Mängi, mängi, minu "Täht"! Või üks mäng jalgpalliklubi "Rustar" ajaloost

KUI KESKMINE-STATISTILINE mees langeb ootamatult elamiskõlbmatule saarele, kui ta on varustanud peaga katuse ja valmistanud ellujäämiseks piisavalt toitu, avatakse ta peagi avalikult.

Peaaegu kõik naised arvavad nii, sest meeste armastus jalgpalli vastu, nagu see oli, on seletamatu, üldlevinud ja kõikehõlmav nähtus. Nii ma mõtlesin, pimedas silmides mööda valgustamata tee keerdseid pöördeid, mis viivad väljapääsu 60 juurest Emiratesi maanteel Etisalati akadeemia kompleksi, kus Rustari jalgpallimeeskond on ainus Venemaa meeskond, kes mängib üle aasta Dubai amatöörjalgpalliliiga ülemises divisjonis.

19.30. Akadeemia endiselt valgustatud jalgpalliväljak. Tuli lülitub sisse hiljem, kui tasuline aeg algab. Täna peetakse mäng Suurbritannia kontrollitud meeskonnaga Safa (Safa FC), mis on amatöörliiga meistrivõistlustel kaks rida üle meie “Rustarovite”. Kuna ma saabusin tund enne mängu algust, võttis “Rustari” mänedžer Rinat Salikovitš mind endaga põllu ülevaatuseks: oli vaja lipud nurkadesse panna, esmalt rebida välja augud, mida keegi ette ei näinud, ja telkide kinnitamiseks tõmmata värava võrk metallist tihvtidega. Selline koolitus on valikuline ja vähesed inimesed vaevavad seda. “Rustaristid” vajavad kõike, et olla täiskasvanute moodi: ju Dubai meistrivõistlused ja isegi ülemises divisjonis ning mida parem on ettevalmistus, seda vähem on probleeme ja vaieldavaid punkte mängu ajal. Kuni tulede sisselülitamiseni kõnnin üle põllu pikkade lipukestega valmis, tundes end nagu partisan. Niipea kui tuli sisse lülitatakse, on vaja tagasihoidlikult väljuda väljapoole joont, mehed ei salli katset oma territooriumil. See on peaaegu püha.

19.45. Lülitatakse sisse tohutud prožektorid ja selgub, et mängijad soojenevad juba väljaku servas. Meie tooted on valges vormiriietuses. Rinnal on kuulus "kuldne võti", Dubais asuva suurima kinnisvaraettevõtte Rustar Real Estate logo, tagaküljel teise sponsori, Dubais asuva Sariin Investment Groupi logo, mis tegeleb ka ehitusega. Lähedal on punased, rivaalid.

FC “Rustar” ajalugu loetakse tavaliselt 14. augustist 1999, kui Iskandr Halilovi ja Aleksander Buranovi algatusel loodi Dubais klubi venekeelsete jalgpallifännide jaoks. Enne Dubai amatöörmeistrivõistlustel Vadim Šaposhnikovi juhtimisel toimunud “Rustarit” esines edukalt peamiselt Venemaa kodanikest koosnev “Spartaki” meeskond. Pärast laialisaatmist kolisid paljud mängijad Rustarisse ja jätkavad mängimist selles meeskonnas siiani. Kuni 2004. aasta augustini kandis klubi nime Al Bayan Union. Rustar Real Estate on meeskonda spondeerinud juba mitu aastat, võttes enda kanda kõik olulised probleemid: selleks hooajaks on sponsorid meeskonna toetamiseks eraldanud kümneid tuhandeid dollareid, andes poistele võimaluse täielikult oma lemmikmängule keskenduda.

Vaatan mulle antud mängijate nimekirja. Esimene nimi on Habib, teine ​​on Mustafa, kolmas Adnan. “Ja kus on meie oma?” Küsin mänedžerilt. "Need on" meie "välismaalased: neist on juba ammu saanud" meie "," ütleb Rinat Salikhovitš. Nimekirjast allapoole: Vitali, Umed, Juri, Alex (see tähendab Aleksander), Sergei, Abid, Eduard, Sanzhar, Pavel, Dzhambulat, taaskord Pavel, Bilal, Dmitri, Sergei, Roman, Kirill, Igor, Khusnutdin, Tarek, Tamir, Bashir, Simon. Saadakse täielik rahvusvaheline tasand: Venemaa, Ukraina, Usbekistan, Tadžikistan, Kasahstan ja Süüria ja Afganistan, kes ühinesid nendega jalgpalli puhkemise käigus. Venemaalt räägib “Rustari” välismängijatest ainult afgaani Habib, kuid see ei mõjuta mängu, mängu mõjutab pikaajaline kõrvuti mängimise kogemus.

Ka “Rustarilaste” vanus on erinev: väga noorest Pavelist, Cyrilist, Volodyast ja Jurast kuni meeskonnaveteranideni, kes kuuluvad sellesse kategooriasse mitte niivõrd vanuse, kuivõrd võistkonna mänguaja järgi. Ligi 10 aastat tagasi alustasid vanamehed asfaldiga üleujutatud improviseeritud väljaga Dubai hoovis. Nüüd treenivad nad koos oma poegadega, nagu isa ja poeg Khusnutdinov.

Mõned minevikust “rustarilased” on elukutselised jalgpallurid ja spordikoolide lõpetanud. Rustari treener Eduard Milgizin, kes mängis keskkaitsjana, mängis varem Samara Wings of the Sovietsi eest. “Tiivad” mängis ka meeskonna kapten Vitali Aleksejev, kes oli varem lõpetanud Rotor Volgogradi jalgpallikooli. Vitali, muide, elab Abu Dhabis, kus on ka NSV Liidust pärit immigrantide amatöörjalgpallimeeskond, kuid kaks korda nädalas ilmuvad regulaarselt treeningutele ja mängudele “Rustariga”. Meeskonna resultatiivseim väravakütt Umed Alidodov, kes oli sel hooajal mängu ajal löönud 11 väravat, tõusis Pamir Dušanbes NSVL-i spordimeistriks. Noor ja paljutõotav Pavel Savenko mängis nooruses Taškendi Pakhtakori noortekoondises.

Meeskonnas on umbes nelikümmend inimest. Okupatsiooni järgi on peaaegu kõik rustarilased ärimehed. Ja temperamendis - noored, püsivad poisid.

20.30. Valged tulid punaste vastu välja. Või vastupidi. Mäng on igal juhul alanud. Stommisin mööda kriidiga tõmmatud joont meie ja põllu vahel koos Pasha Savenkoga, kes diskvalifitseeriti kohtuniku taotlusel, mille “Rustari” juhtkond on endiselt vaidlustanud kui tegelikkusega mitteseotud. Paar tosinat fänni otse seal, joone peal, karjub ja annab juhiseid. Kuuendal minutil juhib Umed palli. Meie ründavad, siis ründavad nad meie oma. 11. ja 15. minutil on väravad juba punaseks märgitud. 40. minutil täpse pakkumisega võrdleb Eduard sihitud löögiga skoori - 2: 2.

Vaheajal eikuskilt ilmunud mitmevärviliste kiibidega valgel laual pükste treener väljendab mängijatele emotsionaalselt oma kaebusi. Kõik kuulavad, arutavad ja raputavad pead, ka süürlased. Nad tõusevad püsti ja lähevad teise poole, pühkides mööda teed täiesti märjad pead, mis nagu halo on ümbritsetud paksu auru sisse.

Läbimurre, löök, kukkumine. Tavaline mäng. Ainult nagu esimesel poolajal, näib, et kohtunik toetab natuke rohkem "Turvalist" kui "Rustarit". Ja kui meie kaitsja langeb värava lähedale ja mitu minutit ei pööra kohtunik sellele mingit tähelepanu, oodates segadust vestluses “Punaste” mänedžeri, samaaegselt Dubai amatöörliiga esimehega, muutub see isegi minu jaoks ebameeldivaks. Varus olevad "rustaristid" vastavad minu otsesele küsimusele tema otseste eelistuste kohta vaoshoitult, eitamata, kuid mitte kinnitades minu hüpoteesi. Mängime jätkuvalt, püsivalt ja agressiivselt, palju paremini kui esimesel poolajal. Tõenäoliselt üsna vihane ... 80. minutil lõi Safa ründaja ikkagi värava ning matš lõppes skooriga 3: 2 Rustari kasuks.

Proovin pildistada. See on kasutu. Vahetult pärast mängu algab selle emotsionaalne arutelu. Lahkun vaikselt isegi ilma hüvasti jätmata: sellisel hetkel on meeste puudutamine kallim.

Naasen juba mõni päev hiljem, et teha pilte. Kõik, kes suutsid tulla, kogunesid selleks määratud ajal puhastesse valgetesse vormiriietustesse, millel oli "võti". Kuigi kohandan kaamerat staadioni prožektorite ebatavaliselt ereda valgusega, olen täiesti üksi: tuul puhus kõik välja välja ümbermõõtu! Mis pilte ajakirjast on - on aeg jalgpalli mängida!